Čitateľská gramotnosť

11.11.2016

Podpora čitateľskej gramotnosti patrí medzi priority našej školy. Žiakov vedieme k čítaniu a láske ku knihám rôznymi spôsobmi. Medzi najintenzívnejšie patria stretnutia so “živými” spisovateľmi. V spolupráci s Mestskou knižnicou Michala Matunáka v Šuranoch sme zorganizovali besedu so známou slovenskou spisovateľkou Martou Hlušíkovou. Zaujala žiakov svojím rozprávaním, čítaním ukážok a jej knihy zmizli po besede z našej knižnice ako teplé rožky.

Ďalšou aktivitou na podporu čitateľskej gramotnosti bol literárny súťažný kvíz pre žiakov ôsmeho ročníka, ktorý sa uskutočnil v priestoroch mestskej knižnice. Žiaci pracovali s knihami, literárnymi ukážkami, tvorili a bavili sa. Keďže pracovali s nadšením a oduševnením, ocenení boli všetci. Každý ôsmak získal poukážku na nákup knihy v hodnote 7,90€.

Za besedu so spisovateľkou, kvalitne pripravené súťažné úlohy, občerstvenie a najmä knižné poukážky patrí veľká vďaka Mestskej knižnici Michala Matunáka, konkrétne pani Kurucovej a pani Hruškovej. Ďakujeme!